Jak určit velikost prstenu

Ať už se chystáte požádat svou vyvolenou o ruku, už máte tento krok za sebou a chcete si pořídit snubní prsteny nebo bude prsten sloužit jako dárek k výročí, čeká vás nejen náročný výběr z mnoha drahých kovů, drahokamů nebo vzorů, ale především také výběr vhodné velikosti. Jen správná velikost prstenu vám totiž zaručí jeho pohodlné nošení.

 

Jak změřit velikost prstenu?

Naprosto ideální by samozřejmě bylo si s obdarovaným udělat krásné odpoledne a vzít jej s sebou do naší prodejny v Ostravě, kde je měření prstenů i profesionální poradenství naprostou samozřejmostí. Je nám ovšem jasné, že ne vždy je tato varianta možná.

Nemusíte se tedy bát, že strávíte celý den cestováním a ještě vyzradíte své překvapení. Stačí se s námi domluvit a rádi vám oproti vratné záloze zapůjčíme měřící kroužky, díky kterým velikost prstenů zjistíte naprosto přesně. Zkoušecí sadu si můžete vyzvednout u nás na prodejně nebo vám ji zašleme poštou přímo k vám domů.

 

Jaké máme velikosti prstenů?

U každého prstenu v naší nabídce najdete udanou velikost prstenu. A co dané číslo znamená? Představte si, že bychom prsten rozstřihli a dokonale narovnali. Pak bude toto číslo totožné s jeho celkovou délkou. Dalo by se tedy říci, že velikost prstenu je dána obvodem vašeho prstu. Pro správný výběr velikosti tedy není potřeba žádná tabulka velikosti prstenů ani složité výpočty.

 

Jak zjistit velikost prstenu správně a čemu se vyhnout?

Po předchozím zjištění vám tedy určitě hlavou proběhla nejčastější myšlenka našich zákazníků. Proč byste si měli zapůjčovat měřící sadu, když je měření velikosti prstenů tak snadné? Stačí přece vzít provázek, omotat jej kolem prstu a pak jednoduše změřit označenou šňůrku pravítkem. Nejedná se sice o nemožný úkol, ale toto měření nemusí být vždy zcela přesné.

Přestože všem klientům vysvětlujeme, jak důležité je zjištění správné velikosti prstenu, občas se bohužel domácí měření bez zapůjčených kroužků nepovede a my pak musíme prsteny znovu přepracovat, což se na jejich ceně samozřejmě nemile projeví.

Hned vám vysvětlíme, proč měření velikosti prstenu provázkem bývá nepřesné. Všichni totiž máme nad prstýnkem kloub. Někdo má klouby nenápadné a z prstu nijak nevystupují, jiní zase mají klouby výrazné a zde může nastat nepříjemný problém. Ačkoliv proběhlo přesné měření provázkem a prsten by skvěle seděl, dostat jej přes kloub je bolestivé nebo dokonce zcela nemožné. Rozdíly mezi velikostmi prstenů se navíc pohybují v pouhých milimetrech a příliš utažený, povolený nebo nepřesně označený provázek může opět znamenat velký problém.

Další chybou pak může být také nesprávně vybraná chvilka pro měření. A zde už nezáleží, zda měříte profi kroužky nebo provázkem. Každý z nás má trošku jiný biorytmus, někomu mohou prsty natékat – ať už horkem nebo náročnou prací, jiný s tím zase nemá problém. I na toto úskalí je tedy potřeba při měření velikosti prstenu myslet.

 

 

 

Zpět do obchodu